Podsumowanie rundy jesiennej w klasie B!

Niespełna trzy tygodnie temu zakończyły się rozgrywki piłkarskie w rzeszowsko-łańcuckiej klasie B. Runda jesienna tegorocznej kampanii trwała nieco dłużej niż zakładano z powodu niesprzyjającej pogody. Mistrzem jesieni okazał się spadkowicz z klasy A - ŁKS Łukawiec, który tylko lepszym bilansem bramkowym wyprzedza vice lidera z Trzebuski. Obydwa zespoły mają po 26 punktów. Dwa „oczka” mniej mają dwie drużyny z gminy Białobrzegi: Brzeg oraz Sitowianka. Piąty w tabeli Dąb ma tylko punkcik mniej niż trzecia i czwarta ekipa w tabeli. Debiutant w tegorocznych zmaganiach – Smolar Smolarzyny w rundzie jesiennej czterokrotnie zdobył komplet punktów, raz zremisował i siedem razy musiał uznać wyższość rywali co ostatecznie pozwoliło się uplasować tej drużynie na 10 miejscu. Na przeciwległym biegunie tabeli znajduje się Budovia, drużyna która jako jedyna w obecnych rozgrywkach nie zdobyła nawet punktu, strzelając tylko 4 bramki. Niewiele lepiej spisuje się Korniaktów, który uzbierał pięć oczek. Tabela w grupie 4 klasy B jest niezwykle spłaszczona. Wystarczy wspomnieć, że między liderującą dwójką, a Palikówką zajmującą dziewiąte miejsce jest tylko dziewięć punktów różnicy. Runda wiosenna zapowiada się niezwykle interesująco, biorąc pod uwagę że tyle zespołów może włączyć się w walkę o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

72 – tyle spotkań rozegrano w rundzie jesiennej

326 – tyle bramek padło w 72 rozegranych meczach

4,53 – tyle bramek średnio padało w każdym rozegranym meczu

Najwięcej zwycięstw: 8 – ŁKS Łukawiec, Herkules Trzebuska

Najwięcej remisów: 6 – Zorza Trzeboś

Najwięcej porażek: 12 – Budovia

Najwięcej bramek strzelonych: 37 – Sitowianka

Najwięcej bramek straconych: 64 – Budovia

Najlepszy bilans bramkowy: +22 - Sitowianka

Najgorszy bilans bramkowy: -60 – Budovia

Najlepsi u siebie: 16 pkt – Dąb, Łąka

Najgorsi u siebie: 0 pkt – Budovia

Najlepsi na wyjazdach: 13 pkt - Sitowianka

Najgorsi na wyjazdach: 0 pkt – Budovia

Najwięcej bramek w meczu: Budovia 0:12 Palkovia

W najbliższym czasie na stronę zostanie wrzucone podsumowanie naszej drużyny.