Podsumowanie

Kilka tygodni temu zakończył się nieudany dla białobrzeskich seniorów sezon. Po rocznym pobycie w A klasie piłkarze Brzegu ponownie występować będą jeden szczebel rozgrywkowy niżej – w B klasie. Juniorzy młodsi zajęli 8 lokatę w 11 zespołowym zestawieniu klasy okręgowej, natomiast młodzicy starsi uplasowali się na 4 pozycji w lidze w 6 zespołowych rozgrywkach.

Seniorzy:

Przed inauguracją rozgrywek w rundzie wiosennej w najstarszym zespole Brzegu Białobrzegi doszło do wielu zmian. Na stanowisku trenera Arkadiusza Babkę zastąpił Adam Łapa, a drużyna wzmocniona została 6 zawodnikami. Falstart w rozgrywkach spowodował to, że trener Łapa pożegnał się ze stanowiskiem już po 3 pierwszych wiosennych kolejkach. Jego następcą dotychczasowy opiekun juniorów – Marek Sawicki. Bilans jednego zwycięstwa (3:2 z Chmielnikiem), jednego remisu (2:2 z Czarną) oraz jedenastu porażek w rundzie wiosennej w sumie z rezultatami osiągniętymi jesienią pozwoliły białobrzeżanom zająć 12 lokatę. Stosunek bramek wiosną to 13:44. Najlepszym strzelcem na przestrzeni całych rozgrywek został Arkadiusz Babka z 8 trafieniami. Wiosną najwięcej razy golkipera rywali pokonał Jakub Kiełbasa (6 bramek). Takim samym bilansem pochwalić się może Rafał Nikodem, lecz większość swoich zdobyczy bramkowych zgromadził jesienią.

Juniorzy:

Juniorzy młodsi występujący w lidze okręgowej w przeciągu całego sezonu rozegrali 20 spotkań, gromadząc w nich 15 punktów. Na liczbę tą złożyły się 4 zwycięstwa, 3 remisy oraz 13 porażek. Stosunek bramek to 41:121. Najlepszym strzelcem drużyny został Konrad Jarosz z 6 strzelonymi bramkami. Jednego gola mniej zdobył Maciej Burghardt, a 4 trafieniami pochwalić się mogą Patryk Dąbek, Sebastian Piekarz oraz Dominik Balawender. Okrojona kadra piłkarzy wiosną na pewno mocno utrudniała pracę Markowi Sawickiemu (często w meczu występowało 10 zawodników).

Młodzicy:

W sezonie 2017/2018 najmłodsza grupa Brzegu Białobrzegi występowała w lidze z drużynami z takich miejscowości jak: Dynów, Żołynia, Krasne, Rzeszów oraz Sokołów Małopolski. Podczas 20 ligowych spotkań rozegranych z wyżej wymienionymi zespołami najmłodsi zgromadzili 27 oczek. Złożyło się na to 9 zwycięstw oraz 11 porażek. Zdecydowanie najlepszym strzelcem został Karol Balawender, który dwudziestokrotnie pokonywał bramkarzy przeciwników.

Seniorzy już wznowili treningi i przygotowują się do początku rozgrywek w klasie B. Terminarz meczów towarzyskich znajduje się w oddzielnym newsie na stronie głównej. Najbliższym sparingpartnerem będzie Grom Handzlówka, drużyna która również spadła z wyższej ligi. W najbliższym czasie informować będziemy o ruchach transferowych, które na pewno zostaną przeprowadzone. Drużyny młodzieżowe do treningów powrócą na początku sierpnia.