Posumowanie I rundy w A-klasie

Wczoraj rozegrano ostatnią kolejkę rundy jesiennej w A-klasie. Podsumowujemy zatem występy drużyn z powiatu.

Podobnie, jak w przypadku rozgrywek B-klasowych, tak i w A-klasie (grupa Rzeszów II-Łańcut) na czele drużyna spoza powiatu łańcuckiego - Błażowianka Błażowa. W czubie tabeli jednak dość ciasno. Po pietach Błażowiance depczą zawodnicy Wisłoka Czarna, którzy do lidera tracą tylko 1 punkt, a tych tej jesieni zgromadzili 28. Na trzecim miejscu Markovia Markowa (27 pkt.).

Zespół z Czarnej najczęściej celnie trafiał do bramki - 32 razy. Siłę drużyny pokazują statystyki strzeleckie. Chociaż najwięcej goli na swoim koncie ma Łukasz Gaweł (5), niemal równie często piłkę do siatki kierowali: Mateusz Petryk, Grzegorz Szczepański czy Adam Wałczyk (po 4 bramki).

Na drugim miejscu, co do ilości strzelonych bramek, Szarotka Rogóżno. Tu najcelniej trafiał Marcin Pacuła (8 goli). Tuż za nim Marek Skupień (7). Niemniej jednak w tej rundzie zespół stracił prawie tyle samo, co zyskał (30-28).

Najwięcej bramek podczas jednego meczu padło w Czarnej, gdzie miejscowi pokonali przyjezdnych z Rakszawy 6-1. Wysoko Wola Dalsza wygrała z Brzegiem Białobrzegi (5-1) i Palkovią Palikówką (5-0). Podobne rezultaty padły podczas starć Szarotki Rogóżno z Palkovią Palikówką (5-1) i Błękitem Żołynia z Brzegiem Białobrzegi (5-1).

Źródło: http://www.lancut.gada.pl/