Podsumowanie okresu przygotowawczego!

Już jutro rozgrywki wznowią seniorzy Brzegu Białobrzegi, którzy to o 16:00 zmierzą się z „czerwoną latarnią” ligi. Budovia Budy Łańcuckie zajmuje ostatnią lokatę w klasyfikacji B klasy z zerowym dorobkiem punktowym. Najbliższy rywal białobrzeskiego zespołu w przerwie między rundami zmienił trenera. Aktualnie stanowisko to piastuje Piotr Szmuc, który ostatnio pracował w A klasowym Wisłoku Czarna.

Transfery:

Przerwa między rundami przyniosła kilka ruchów kadrowych w szeregach seniorskiej drużyny Brzegu. Wśród ubytków należy wymienić takich zawodników jak: Łukasz Janusz, Karol Kamiński, Bartłomiej Olechowski oraz Patryk Wajda. Każdy z tych zawodników z różnych przyczyn, osobistych bądź też zdrowotnych nie podjął treningów. Dziękujemy tym zawodnikom za reprezentowanie białobrzeskiego klubu i życzymy powodzenia. W kategoriach osłabień można też mówić o Grzegorzu Orłosiu, który z powodu wyjazdu zagranicznego w najbliższej rundzie najprawdopodobniej nie będzie występował w koszulce Brzegu.

Nowym zawodnikiem jest Mateusz Kubis, który w poprzednich latach występował w młodzieżowych drużynach klubu, a ostatnią rundę spędził na wypożyczeniu w Unii Korniaktów. 16 latek, to lewonożny pomocnik mogący występować na boku lub środku tej formacji. Kolejnym „nowym – starym” piłkarzem jest Tomasz Janusz. 35 latek wraca do piłki po półrocznej przerwie. Radosław Kubrak to niespełna 23 letni zawodnik, który wzmacnia naszą drużynę z Dębu Kosina i występuje w pomocy.

Okres przygotowawczy:

Wraz z początkiem stycznia ruszyły przygotowania do rundy wiosennej. Wtedy to seniorzy spotkali się z trenerem Arkadiuszem Babką na hali w Białobrzegach. Prócz dwóch treningów tygodniowo białobrzescy piłkarze rozegrali 6 sparingów. Czterokrotnie zwyciężali oraz po jednym razie remisowali oraz schodzili z placu pokonani. Bilans bramek to 17:16 na korzyść Brzegu. 28 stycznia w pierwszym sparingu seniorzy w zimowej aurze podjęli na własnym boisku drużynę z V ligi – KS Dąbrówki. Po bramkach A. Babki i B. Międlara odnosimy zwycięstwo 2:1. W kolejnych tygodniach do skutku z powodu złych warunków atmosferycznych nie doszły do skutku sparingi z Wolą Dalszą oraz Brzózą Stadnicką. Kolejnym rozegranym meczem kontrolnym była potyczka z Orłem Wysoka. Cztery bramki Michała Bosaka i jedna Michała Sołtyska pozwoliły na spokojne i pewne zwycięstwo w stosunku 5 do 1. Kilka dni później bramka skutecznego w przygotowaniach Michała Bosaka i Bartka Jarosza dały remis 2:2 z Dębem Kosina. Następny sparing rozegrany w Białobrzegach kończy się zwycięstwem gospodarzy nad Jaworem Krzemienica 2:1 (br. A.Babka, M.Babka). Jedyna klęska w okresie przygotowawczym to porażka aż 1:7 z A klasową Stalą Łańcut. Jedyną honorową bramkę w tym spotkaniu zdobył 17 letni Rafał Nikodem. Ostatni rozegrany sprawdzian przed ligą odbył się w Świętoniowej, gdzie zmierzyliśmy się z liderem przeworskiej klasy B. Zwycięstwo 5:4 po trzech bramkach Artura Kubisa, jednej Michała Bosaka oraz jednej samobójczej. Tydzień przed ligą rozegrana miała być jeszcze potyczka z Głuchowianką Głuchów, lecz również z powodu złych warunków nie został rozegrany.

Miejmy nadzieję, że okres przygotowawczy pozwoli białobrzeskim piłkarzom osiągnąć odpowiednią formę, by na koniec sezonu cieszyć się z awansu ligę wyżej. Pozycja startowa przed rundą wiosenną jest bardzo dobra, gdyż 2 punkty straty do liderującej dwójki z Trzebuski i Łukawca można szybko zniwelować.