Koniec okresu przygotowawczego!

Już tylko kilka dni pozostało do inauguracyjnego spotkania z drużyną ze Stobiernej. Seniorska drużyna białobrzeskiego klubu przeszła niewielką rewolucję w szatni. Miejmy nadzieję, że liczne zmiany pozwolą realnie myśleć o awansie na A klasowe boiska.

Trener

Nowym opiekunem spadkowicza z A klasy został Andrzej Sowiński, który obowiązki trenera będzie łączył z pozycją obrońcy na placu gry. Trzydziestopięcioletni szkoleniowiec Brzegu jest wychowankiem przeworskiego Orła, a występował również w takich klubach jak Błękitni Grzęska, Piast Nowosielce oraz ostatnio Zorza Zarzecze. Miejmy nadzieję, że spojrzenie osoby nie związanej z białobrzeskim środowiskiem piłkarskim pomoże doskonalić umiejętności odmłodzonej kadry Brzegu, a także doświadczenie wyniesione przez nowego trenera z wyższych klas rozgrywkowych wprowadzi jakże potrzebny spokój w defensywne poczynania naszej ekipy.

Transfery

W przerwie między sezonami doszło do licznych ruchów kadrowych w białobrzeskim teamie. Drużynę opuściło wielu doświadczonych zawodników, a zostali oni zastąpieni młodszymi piłkarzami. Tomasz Wierzbicki, który przez całą swoją przygodę z futbolem reprezentował żółto niebieskie barwy Brzegu przenosi się do ligowego rywala z Bud Łańcuckich. Podobnie jak Wierzbicki po raz kolejny naszą drużynę na drużynę Budovii zamienia Łukasz Mroszczyk. Niewątpliwie dużą stratą jest odejście na półroczne wypożyczenie do LKS Lotniarz Bezmiechowa dotychczasowego kapitana Artura Kubisa. Treningów nie wznowili natomiast Wacław Łuksik oraz Dominik Bednarz. Wszystkim tym zawodnikom dziękujemy za wkład w rozwój klubu i za zdrowie pozostawione na boisku. Do osłabień można również zaliczyć kontuzje Tomasza Janusza oraz Karola Kamińskiego, które najprawdopodobniej przekreślają ich występy na boiskach B klasy w rundzie jesiennej. Drużynę wzmocnił natomiast wcześniej wspomniany grający na pozycji obrońcy trener Andrzej Sowiński występujący ostatnio w Zorzy Zarzecze. Przemysław Bielec to nowy nabytek Brzegu mogący występować na środku pomocy lub też w razie potrzeby na środku defensywy. Dwóch nowych piłkarzy odpowiadających za zdobywanie bramek dla Brzegu to Mateusz Tomczyk wypożyczony na rok z KS Dąbrówki oraz Michał Uberman. Nie można zapominać również o juniorach, którzy z powodzeniem występowali w sparingach, a warto nadmienić również, że stanowili o sile zespołu w tych spotkaniach. Są to Rafał Nikodem, Jakub Nikodem, Maciej Fryń oraz Michał Bosak. Jeśli wszystko pójdzie po myśli zarządu możemy spodziewać się jeszcze jednego solidnego wzmocnienia seniorskiego teamu Brzegu Białobrzegi. Miejmy nadzieje, że tak odmłodzona kadra (tylko dwóch zawodników po "trzydziestce" w składzie) pozwoli walczyć o awans w sezonie 2015/2016.

Sparingi

Zawodnicy Brzegu podczas trwania okresu przygotowawczego mierzyli się w czterech spotkaniach kontrolnych. Najpierw w okrojonym składzie ulegli Sitowiance w stosunku 6:2. Już kilka dni później Błękitni Grzęska okazali się silniejsi w stosunku 2 do 0. Kolejne dwa sparingi to zwycięstwa białobrzeżan. W wyjazdowym spotkaniu pokonaliśmy Orła Biedaczów strzelając dwie bramki w drugiej połowie. Ostatni sprawdzian przed ligą to znaczna przewaga naszego zespołu, który pewnie pokonał Zorzę Jagiełła 7:3. Tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek Brzeg brał udział w turnieju o Puchar Wójta Gminy Białobrzegi. Podczas trzech rozegranych spotkań zwyciężaliśmy dwukrotnie oraz raz musieliśmy uznać wyższość późniejszego zwycięzcy z Woli Dalszej. Nie można teraz obiektywnie ocenić formy naszego zespołu oraz potencjału jaki w nim drzemie, ponieważ w żadnym z tych spotkań trener nie dysponował pełnym składem.

Możliwości składu wydają się duże. Tylko trening, trening i jeszcze raz trening może doprowadzić nas tam gdzie wszyscy chcemy być za rok, czyli do A klasy. Miejmy nadzieję, że nowy trener oraz nowi zawodnicy wkomponują się w struktury klubu i będą stanowić o sile Brzegu w nadchodzących rozgrywkach! Już w najbliższą sobotę pierwszy ligowy bój. Pomóżmy piłkarzom w osiągnięciu dobrego rezultatu. Wszyscy na stadion!