Podsumowanie rundy jesiennej seniorów, juniorów i młodzików

Kilka tygodni temu rundę jesienną zakończyły wszystkie zespoły Brzegu Białobrzegi. O spotkaniach, statystykach i innych sprawach dotyczących wszystkich trzech drużyn Klubu w rozwinięciu newsa!

Seniorzy:

Najstarsza grupa zawodników w Klubie pod wodzą grającego trenera Arkadiusz Babki wystartowała jako beniaminek w rozgrywkach klasy A. Seniorzy rozegrali 12 spotkań, na które składa się 4 zwycięstwa, 1 remis oraz 7 porażek co w końcowym rozrachunku daje 13 oczek w ligowym zestawieniu. Z powodu niedopatrzenia mecz siódmej kolejki w Czarnej z miejscowym Wisłokiem zweryfikowany został jako walkower na korzyść gospodarzy (brak ważnych kart zdrowia). Najbardziej okazałe zwycięstwo białobrzeżanie odnotowali w przedostatniej, dwunastej kolejce kiedy to na własnym terenie wyraźnie pokonali beniaminka z Chmielnika w stosunku 4-0. Lekcji futbolu Brzegowi udzieliła łańcucka Stal wbijając 6 goli stojącemu w tym dniu w bramce Bartkowi Jaroszowi. Jest to najwyższa porażka w zakończonej niedawno rundzie zawodników Arkadiusza Babki. Na cztery zwycięstwa w rozgrywkach składają się potyczki z : Start Brzóza Stadnicka (1 kolejka, 3-1), Astra Medynia Głogowska (3 kolejka, 2-0), Grom Handzlówka (9 kolejka, 3-1) oraz wspomniane już spotkanie z Galicją Chmielnik (12 kolejka, 4-0). Jedyny remis seniorzy zanotowali w 4 serii gier dzieląc się punktami z przyjezdnymi z Bachórza (2-2). Dorobek punktowy zespołu mógłby być zdecydowanie lepszy. Spotkania z Dąbrówkami kiedy tracimy decydującą bramkę w doliczonym czasie gry oraz nie trafiamy rzutu karnego, remis ze wspomnianym Bachórzem (do 67 minuty Brzeg prowadzi 2-0) czy spotkanie w mocno okrojonym składzie w Rakszawie, gdzie bramkę dającą 3 oczka faworytowi tracimy na kilka minut przed końcem spotkania. Miejmy nadzieję, że zawodnicy z Białobrzeg wyciągną wnioski i podczas rundy wiosennej będą punktować w spotkaniach, które na to pozwalają.

Przejdźmy do statystyk. W minionej odsłonie rozgrywek barwy Klubu reprezentowało 20 zawodników. Tylko dwóch z nich rozegrało wszystkie możliwe minuty (1080), a są to kapitan Rafał Nikodem oraz doświadczony Mariusz Kochman. Czterech minut zabrakło do „fulla” Arkadiuszowi Babce, który w Wólce Niedźwieckiej na ostatnie minuty opuścił plac gry. Ten ostatni został również najlepszym strzelcem drużyny. Na osiem trafień grający trener dwie bramki zdobył po rzutach karnych, również dwukrotnie pokonywał on golkipera przeciwnika strzałem z rzutu wolnego, trzy razy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oraz raz strzałem z dystansu. Drugim strzelcem drużyny jest 18letni kapitan Rafał Nikodem, który po trzech skutecznie wykorzystanych jedenastkach i dwóch udanych strzałach z obrębu pola karnego uzbierał pięć bramek. Na najniższym stopniu podium w tej klasyfikacji znajduje się, aż pięciu zawodników z jednobramkową zdobyczą. Są to: Marek Piekarz, Michał Bosak, Damian Stopyra, Mateusz Kubis oraz Tomasz Janusz. Wśród asystentów wyróżnić należy dwóch młodzieżowców: wspominanego już wyżej Mateusza Kubisa oraz Przemysława Wołowca, którzy trzykrotnie zanotowali decydujące podanie. Wśród kartkowiczów „liderem” jest Tomasz Janusz, który już w jednym spotkaniu pauzował z powodu napomnień sędziego. Zagrożeni odpoczynkiem w jednym meczu (pauzuje się po 4 żółtych kartkach) są: Jan Dudek, Mariusz Kochman oraz Patryk Kremer.

Juniorzy młodsi:

Juniorzy młodsi pod wodzą nowego szkoleniowca, Adama Łapy rozpoczęli zmagania w klasie okręgowej. W dwunastu spotkaniach zdobyli pięć punktów, które dają ostatnie, trzynaste miejsce w ligowym zestawieniu. Na ten dorobek składa się jedno zwycięstwo z Grodziszczanką Grodzisko Dolne (1 kolejka, 3:2) oraz dwa remisy: z Głogovią Głogów Małopolski (6 kolejka, 4:4) oraz z Unią Korniaktów (7 kolejka, 1:1). Dziewięciokrotnie nasi młodzieżowcy schodzili z placu gry pokonani. Defensywa naszego zespołu okazała się najgorszą w rundzie jesiennej bieżących rozgrywek tracąc, aż 65 bramek co daje 5,4 bramki na mecz.

W przeciągu całej rundy w drużynie juniorów młodszych wystąpiło 17 zawodników. Jeden z nich przebywał na boisku przez wszystkie możliwe minuty (960). Jest to Dominik Balawender. Najlepszym strzelcem zespołu z 4 zdobytymi golami został Mateusz Malach. Na drugim miejscu plasują się Konrad Jarosz oraz Patryk Dąbek, którzy dwukrotnie pokonywali bramkarza rywali. Dwa razy w protokole meczowym w rubryce strzelcy zapisali się Mikołaj Kula i Dominik Balawender. Po jednej bramce mają wypożyczeni z Dąbrówek Maciej Burghardt oraz Mateusz Sobuś. W klasyfikacji kartek na pierwszym miejscu znajduje się Szymon Balawender, który uzbierał trzy napomnienia. W spotkaniu z Wisłokiem Wiśniowa dwukrotnie ujrzał żółty kartonik i przedwcześnie musiał on opuścić plac gry. Na drugiej pozycji w tym niechlubnym rankingu znajduje się Mateusz Malach, który swoje dwie kartki zobaczył w spotkaniu z łańcucką Stalą i na kilka minut przed zakończeniem spotkania został z niego wykluczony.

Młodzicy starsi:

Młodzicy z dwunastoma punktami plasują się na piątym miejscu w ligowej tabeli. Czterokrotnie zwyciężali oraz sześciokrotnie schodzili z placu pokonani. Bilans bramek to 20:35. Koszulkę białobrzeskiego klubu podczas spotkań ligowych zakładało w sumie trzynastu zawodników oraz dwie zawodniczki (w tej kategorii wiekowej mogą występować dziewczynki). Nie można oszacować dokładnie przez jaki czas dany zawodnik przebywał na boisku, ponieważ w młodzikach obowiązują zmiany hokejowe. Na pewno, każdy miał szansę zaprezentować swoje umiejętności na boisku.

Najlepszym strzelcem zespołu został Karol Balawender, który dziewięciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. O sześć bramek mniej mają: Michał Pańko oraz Konrad Bieniek. Dwoma golami popisali się Bartosz Piekarz i Paweł Bosak. Raz na listę strzelców wpisał się Sebastian Ziaja.

Zdjęcie dzięki Łańcut Gada.