Podsumowanie okresu przygotowawczego!

W najbliższą niedzielę rozgrywki sezonu 2016/2017 w klasie B zainaugurują seniorzy Brzegu Białobrzegi. Runda jesienna potrwa od 21 sierpnia, kiedy to podczas pierwszej ligowej kolejki zmierzymy się w derbowej konfrontacji z Budovią Budy Łańcuckie, aż do wyjazdowej potyczki z Palkovią Palikówka, która zaplanowana została na trzynasty dzień listopada. W związku z nieparzystą ilością drużyn w ligowym zestawieniu dla każdego zespołu przypada jedna pauza. Białobrzescy piłkarze odpoczną w 10 serii gier (23 październik).

Transfery:

Letnia przerwa między rozgrywkami przyniosła kilka ruchów kadrowych w szeregach seniorów Brzegu Białobrzegi. Klub postanowił opuścić Marcin Kamień, który przeniósł się do nowego ligowego rywala w naszej klasie B – Smolaru Smolarzyny. Do KS Dąbrówki z wypożyczenia wróciła karta zawodnicza Mateusza Tomczyka. Treningów nie podjął Tomasz Dec, który zmaga się z kontuzją kolana i nie wiadomo czy zobaczymy go jeszcze w barwach białobrzeskiej drużyny. O osłabieniu zespołu można mówić w kwestii Michała Sołtyska, który z powodów zdrowotnych w najbliższej rundzie najprawdopodobniej nie pojawi się na murawie. Marcinowi Mateuszowi dziękujemy za reprezentowanie Brzegu i życzymy powodzenia w barwach nowych drużyn, a Tomaszowi i Michałowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Po pół roku z wypożyczenia do Błękitu Żołynia powrócił Marek Świątoniowski. 21 latek może występować na bokach pomocy jak i w bocznych formacjach defensywy. Kolejnym wzmocnieniem Brzegu jest dobrze znany kibicom Artur Kubis, który w ostatnim sezonie stanowił o sile Lotniarza Bezmiechowa. Artur to zawodnik uniwersalny, który w poprzednich latach grywał na wielu pozycjach, lecz w przedsezonowych sparingach trener Babka ustawiał go jako napastnika. Karol Kamiński to następny zawodnik, który w przeszłości już reprezentował barwy białobrzeskiego klubu, a ostatnią rundę spędził w Piaście Nowosielce. 24 latek to skrzydłowy lub też napastnik. Po pobycie za granicą treningi podjął Bartłomiej Olechowski, który występuje na lewej stronie boiska. Jedyną nową twarzą wśród przybyłych zawodników jest Kamil Stopyra, który ostatnio reprezentował Stal Łańcut, a poprzednio takie kluby jak Wisłok Czarna czy Astra Medynia Głogowska. Kamil to 23 letni środkowy pomocnik, który swoim doświadczeniem z boisk klasy okręgowej powinien być solidnym wzmocnieniem naszej drużyny.

Okres przygotowawczy:

Przygotowania do rundy jesiennej seniorzy rozpoczęli z dniem 12 lipca, kiedy to spotkali się na białobrzeskim stadionie z dotychczasowym trenerem Arkadiuszem Babką. Zawodnicy trenowali dwa razy w tygodniu dodatkowo rozgrywając sześć sparingów. Bilans spotkań kontrolnych to dwa zwycięstwa, dwa remisy i tyle samo porażek. Pierwsza konfrontacja przypadła na spadkowicza z klasy okręgowej – Grodziszczanka Grodzisko Dolne. Nasi zawodnicy nieznacznie ulegli wyżej notowanemu rywalowi w stosunku 3 do 2 (br. A.Kubis, A.Babka). Tydzień później seniorzy udali się do Woli Dalszej, by zmierzyć się z miejscowym LKSem. Wysoka porażka 4:1 (br. A.Kubis) na pewno nie była sprawiedliwym wynikiem, ponieważ białobrzescy piłkarze pokazali się naprawdę z dobrej strony. Trzeci letni sparing to potyczka w Świętoniowej z Wisłokiem (0:0). Kilka dni później Brzeg pojechał do Wólki Grodziskiej, gdzie okazał się lepszy od nowo powstałego zespołu w stosunku 2 do 0 (br.R.Nikodem, K.Kamiński). Przedostatnia batalia sparingowa to drugi remis. Występujący w klasie okręgowej klub z Dąbrówek postawił wysoko poprzeczkę, ale zawodnicy z Białobrzeg nie ustępowali piątoligowcowi na krok. Ostateczny wynik to 1:1 (br. A.Babka). Ostatnie letnie spotkanie kontrolne to potyczka z Jaworem Krzemienica. Zwycięstwo w stosunku 1 do 0 po bramce z rzutu karnego Artura Kubisa. Najwięcej bramek w sparingach zdobył Artur Kubis (trzy), dwoma trafieniami popisał się grający trener Arkadiusz Babka. Po jednym golu zdobyli Karol Kamiński oraz Rafał Nikodem.

Miejmy nadzieję, że okres przygotowawczy przeprowadzony przez Arkadiusza Babkę pozwoli zawodnikom Brzegu osiągnąć odpowiednią formę, by skutecznie walczyć o ligowe punkty. Mieszanka starszych, doświadczonych zawodników z młodymi piłkarzami uczącymi się dopiero gry na seniorskim szczeblu może "zaskoczyć" i pokonywać kolejnych rywali. Najbliższa runda zapowiada się obiecująco i pozwala kibicom Brzegu być optymistami w kwestii dalszej działalności klubu.