Drugie miejsce w Pucharze Wójta

Tegoroczny Puchar Wójta Gminy Białobrzegi jest już historią. Do rozgrywek przystąpiło cztery drużyny: obrońca trofeum sprzed roku LKS Wola Dalsza, Brzeg Białobrzegi, Sitowianka Budy Łańcuckie oraz juniorzy Budovii Budy Łańcuckie. Na turnieju nie zjawił się zespół z Korniaktowa.

I półfinał: Brzeg Białobrzegi 2:0 Budovia Budy Łańcuckie - bramki: Zawodnik Testowany, P. Dąbek

W spotkaniu seniorskiej drużyny z Białobrzeg z juniorami starszymi Budovii faworyt mógł być tylko jeden. Pierwsza bramka dla białobrzeżan padła po kontrataku, kiedy to obrońca Brzegu wyszedł sam na sam z golkiperem przeciwników i pewnie zdobył gola. Drugie trafienie za sprawą 16 letniego Patryka Dąbka to strzał z kilkunastu metrów tuż obok słupka. W drugiej połowie meczu podstawowy skład stanowiło trzech starszych zawodników (Kochman, Wierzbicki, Piekarz) oraz 8 piłkarzy, którzy nie ukończyli nawet 20 roku życia! Młodzieżowcy pokazali się z bardzo dobrej strony.

II półfinał: LKS Wola Dalsza 3:2 Sitowianka Budy Łańcuckie

W drugim półfinale niedzielnego Pucharu zmierzyły się drużyny z Woli Dalszej oraz Bud Łańcuckich. Beniaminek A klasy prowadził już w stosunku 2 do 0, lecz pozwolił sobie wbić dwie bramki. Spotkanie rozstrzygnęło się w ostatniej akcji meczu, kiedy to jeden z obrońców po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową pokonał bramkarza przeciwników.

Mecz o III miejsce: Sitowianka Budy Łańcuckie 7:0 Budovia Budy Łańcuckie

W spotkaniu dwóch drużyn z Bud Łańcuckich zdecydowane zwycięstwo odniosła Sitowianka, która wyraźnie przeważała przez cały mecz i zdemolowała młodszych kolegów Budovii 7:0.

Finał: Brzeg Białobrzegi 1:1 LKS Wola Dalsza - rzuty karne 1:4 - bramka: Zawodnik Testowany

Spotkanie finałowe rozpoczęło się od kilku minutowej przewagi gospodarzy turnieju, które mogło skończyć się dwubramkowym prowadzeniem Brzegu. Bardzo dobrych okazji nie wykorzystali Grzegorz Orłoś oraz jeden z Zawodników Testowanych. Wynik do przerwy 0:0. Druga połowa rozpoczęła się od ataków zawodników z Woli Dalszej. Jeden z nich wykorzystał napastnik tej drużyny, który stanął oko w oko z golkiperem Brzegu i pewnie pokonał piłkarza reprezentującego białobrzeski Klub. Prowadzenie gości mogło być bardziej okazałe, gdyby skrzydłowy LKSu wykorzystał kolejna sytuację sam na sam. Wyrównującą bramkę na kilka minut przed końcem finału zdobył Zawodnik Testowany, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Michale Bosaku. W serii jedenastek lepszy okazał się zespół Woli Dalszej, który zwyciężył 4:1. Świetnie pokazał się bramkarz LKSu, który obronił 2 z 3 rzutów karnych wykonywanych przez białobrzeżan.

Klasyfikacja końcowa:

1. LKS Wola Dalsza

2. Brzeg Białobrzegi

3. Sitowianka Budy Łańcuckie

4. Budovia Budy Łańcuckie

Brzeg wystąpił w składzie: P. Łuksik, Zawodnik Testowany I - M. Świątoniowski, M. Kochman, Zawodnik Testowany II, B. Jarosz, Zawodnik Testowany III, T. Janusz, M. Kubis, G. Orłoś, Zawodnik Testowany IV, Zawodnik Testowany V, M. Kula, P. Dąbek, R. Nikodem, M. Piekarz, T. Wierzbicki, Zawodnik Testowany VI oraz Zawodnik Testowany VII.